Різновиди та опис амуніції для коня

Амуніцію для коня можна умовно розділити на три основні групи: захисна, тренувальна та дорожня. За її допомогою виконуються не тільки управління конем, але і коригується поведінка тварин. Існує досить багато різновидів збруї для коней. Всупереч досить розповсюдженій хибній думці, для професіонального вершника не потрібно використовувати весь перелік засобів для верхової їзди. Для нього буде достатньо застосувати повід та шенкеля. А от для початківця, який тільки починає вчитися їздити верхи, знання всіх предметів збруї та їх призначення вкрай необхідне. Онлайн магазин товарів для коня https://shop.beremytske.com.ua/k-n, тут ви можете купити будь які елементи для їзди верхом.

Збруя для управління

Одними з найважливіших предметів, що використовуються для управління конем є вуздечка та вудила. Це основні засоби за допомогою яких подаються сигнали управління твариною, в комбінації з голосовими командами та позицією корпуса вершника.

Вудила

Для керування конем вершник використовує фізіологічні особливості кінської щелепи. Вона має характерні діри, де відсутні зуби. Саме там розміщується металічна частина вудил – гризла, що скріплені двома металічними пластинами. Гризла тиснуть на язик та губи коня, змушуючи його зупинятися, сповільнювати рух чи повертати. Матеріалом виготовлення вудил є мідь, сталь та її сплави. Металічні вудила мають специфічну назву – трензель. Їх розрізняють за розміром, відстанню між кільцями, що становить 12-14 см.

Останнім часом намітилася тенденція, щодо виготовлення вудил з гуми чи полімерних матеріалів. Такі вироби завдають менше шкоди так рекомендуються для використання на тваринах з чутливими зубами.

Надзвичайно важливо, щоб вудила підходили по розміру для конкретної тварини. При виборі трензеля основними критеріями є його форма та м’якість матеріалу виготовлення. У випадку, якщо форма підібрана невдало, тварині буде завдано значного дискомфорту.

Вуздечка

Вуздечка — Вікіпедія

На практиці вуздечка представляє собою набір засобів (вудила, повід, різноманітні шкіряні ремені), що в залежності від комплектації відрізняються широкою сферою застосування.  Основним призначенням вуздечки є передача сигналів від вершника до тварини. Існує декілька основних різновидів вуздечок:

Трензельна. Найбільш універсальна, використовується на всіх етапах тренувань, та при більшості різновидів верхової їзди. Найчастіше використовується під час тренування коней.  Основною відмінністю від інших вуздечок є відсутність переносного ременя;

Мундштучне наголів’я — основне призначення для виїздки тварин. Конструкція передбачає можливість використання двох видів вудил та поводів, що дозволяє передавати тваринні більш чіткі сигнали керування;

Для пробігів — характеризується менш жорстким методом передачі сигналів, що дає можливість використовувати її довготривалих прогулянках та переходах. Конструктивно представляє собою комбінацію стандартної вузди та недоуздка. Повід на нащічні ремені можуть швидко відщіпатися. Є можливість  перечепити повід від вузди до переносного ременя, що значно зменшує тиск на тварину та спрощує процес прямолінійної їзди без необхідності в різкому керуванні.

Хакамора. Найбільш щадний для тварини тип наголів’я. Не має вудил, та в конструкції практично не передбачається використання металу. Надівається на тварину та прилягає до підборідної ямки, потилиці та перенісся. При його використанні повністю виключена дія на рот тварини. Може застосовуватись, як при виїздках та тренуванні молодих коней, так і при довготривалих переходах та подорожах. Також рекомендується використовувати якщо у тварини травма ротової порожнини.

Недоуздок

Купить Недоуздок (кантарка)

Зовнішній вигляд нагадує вуздечку без вудил. Використовується при догляді за твариною, при виведенні з загону, сідланні, утриманні на прив’язі для проведення певних маніпуляцій. Застосовується в комбінації з чумбуром. Матеріалом для виробництва слугує шкура або щільна міцна матерія. Існує декоративний варіант недоуздка, що має яскраве забарвлення та різноманітні прикраси та декоративні елементи. Він використовується для святкових демонстрацій.

Повід (поводи)

Повід представляє собою ремінь зі шкіри, щільної тасьми чи інших міцних матеріалів, що кріпиться за допомогою металічних кілець до вудил. Він дає змогу змінювати положення вудил у ротовій порожнині тварини. Це один з найголовніших засобів керування конем. За його допомогою задається напрямок та сповільнюється рух тварини.

Мартингал

Один з корисних засобів кінської збруї. Використовується для контролю положення голови тварини. У вільному положенні кінь має змогу високо закинути голову, що є потенційною загрозою травмування вершника. Мартингал представляє собою додатковий повід, що має форму латинської літери «Y». Нижньою частиною він кріпиться до підпруги, на грудях розділяється на дві частини. Кожен з ременів має кільце через яке пропускається повід. Така конструкція дозволяє фіксувати голову тварини в безпечному для вершника положенні.

Шамбон

Допоміжний різновид збруї, що використовується під час виїздки тварини. Представляє собою ремінь, що по своїй функціональності нагадує мартингал, але не фіксує положення голови коня жорстко, а всього лишень полегшує навантаження на спину тварини. Кріпиться до трензеля і підпруги, проходить під ременем, що розташований біля щік тварини.

Сідло та його елементи

Сідло – це засіб, що слугує місцем розташування вершника, та захищає спину коня від надмірного тиску, натирання та інших ушкодження. Рівень комфортності вершника при розробці конструкції сідел знаходиться на другому місці.

Амуніція для коня

При відсутності сідла на спину тварини діє більше зосереджених навантажень. Сідло дозволяє розподілити їх більш рівномірно по більшій частині корпуса. Підбір та підгонка сідла відбувається по індивідуальним параметрам тварини. При цьому необхідно враховувати висоту холки, довжину ленчика та багато інших параметрів екстер’єру тварини. На сьогоднішній день більшість сідел виготовляють у вигляди заготовок, що потребують значної підгонки, практично, виготовлення по індивідуальному замовленню.

В залежності від форми та конструкційних особливостей сідла можна поділити на декілька основних типів. Як правило по країні, де така конструкція історично склалася:

  • Англійське
  • Іспанське
  • Азійське
  • Вестерн – розповсюджене в країнах латинської америки, Аргентині та США
  • Дамське

Вибір конкретної конструкції сідла залежить від тих задач які біде виконувати кінь: прості прогулянки, виїздка, подолання перешкод, скачки та ін.. Професіонали радять не використовувати універсальних чи багатоцільових сідел, так як для виконання кожної окремої функції вони набагато менш придатні, ніж спеціалізована збруя.

Одним з найважливіших моментів, при вборі сідла, є підбір фірми виробника. Звичайно брендові вироби можуть коштувати на порядок більше, ніж продукція невідомих шорників майстрів. Але, без сумніву, сідло для коня від таких компаній як Hermes, Stubben, Prestige набагато якісніша, та що важливіше, не завдасть тварині шкоди.

Стремена

Є невід’ємною частиною сідла. Їх основною функцією є фіксація ніг вершника, та створення упору для підтримання балансу під час їзди. Існує багато різновидів стремен, що розрізняються формою та матеріалом виготовлення. При їх виборі слід дотримуватись балансу між безпекою для тварини та зручністю (надійністю) для вершника.

Захисне спорядження

Призначене для захисту тварини, як від пошкоджень під час їзди, так і від кліматичних проявів. Може використовуватись не тільки під час виїздки, але і при транспортуванні, утриманні в конюшні і т.п.

Попона

Накидка, покривало спеціального покрою, що використовується переважно для обігріву тварини в холоду пору року. Попони необхідно підбирати з врахуванням фізіології тварини та клімату тої місцевості де вона утримується. Для належного догляду за твариною рекомендується придбати декілька різновидів попон:

  • Левадна – призначена для забезпечення максимально сухого режиму. Виробляється з щільного синтетичного матеріалу, що запобігає проникненню сирості та вологи. При цьому тканина та покрій сприяє відведенню вологи від тіла тварини, що запобігає перегріванню.
  • Нічна – має специфічну підкладку та виготовляється з матеріалів, що не потребують частого прання. Її систематичне використання запобігає утворенню зимового підшерстка у тварини, що значно спрощує догляд за нею.
  • Левадна новозеландська – надає максимальній захист, виготовляється з брезенту.

Вальтрап (потник)

Невелика по площі підстилка, що укладається безпосередньо під сідлом та призначена для захисту спини від пошкоджень.

Добавить комментарий